Matematyczny model gry w mafię

Bawię się matematycznym modelem gry w mafię. Robię różne oszacowania, znajduję paradoksy, itd. W szczególności interesuje mnie ile potrzeba członków mafii przy danej liczbie graczy, by szanse wygranej mafii i miasta były 50:50. Część psychologiczną (siłą rzeczy) zaniedbuję, skupiając się na najprostszym możliwym modelu. Jeśli interesuje Cię krótka zajawka, to polecam ten artykuł popularnonaukowy.

Mam kilka pomysłów na stworzenia bardziej zaawansowanego modelu gry w mafię. Obejmowałby dodatkowe postacie, różne strategie i interakcje psychologiczne. Tym razem nie ma co liczyć na ścisłe wyniki, za to można pobawić się w symulacje numeryczne. Jeśli jesteś zainteresowan(a/y) - pisz na moc.liamg|ladgimp#moc.liamg|ladgimp. Wymagania: elementarna znajomość dowolnego języku programowania (na poziomie pętli i tabeli), elementarna wiedza matematyczna, sporo zapału i chęci.

Przybliżenia - przybliżeniami, uproszczony model - uproszczonym modelem, ale tak prywatnie to zachęcam do pogrania w Ktulu (http://21wdw.staszic.waw.pl/ktulu/).

wakacyjne2009ktulu.jpg

(5. Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne, 20-30 sierpnia 2009, Olsztyn)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License